Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri +90 544 439 27 53    info@furkanglobal.com.tr
FURKAN GLOBAL PET. İNŞ. TAR. HAYV. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Denizyolu taşımacılığı, ticaret ve ekonomi için önemli bir rol oynayan bir taşıma yöntemidir. Denizyolları üzerinden gerçekleştirilen taşımacılık, dünya ticaretinin önemli bir bölümünü oluşturur. Denizyolu taşımacılığı, diğer taşıma yöntemlerine göre daha ekonomiktir. Bu nedenle, büyük miktarlarda mal ve hizmetin taşınması için tercih edilir.

Denizyolu taşımacılığı, mal taşımacılığı ve yolcu taşımacılığı olarak ikiye ayrılır. Mal taşımacılığı, denizyolları üzerinden gerçekleştirilen ticaret ve ekonomi için önemlidir. Bu tür taşımacılık, dünya ticaretinin önemli bir bölümünü oluşturur. Yolcu taşımacılığı ise, denizyolları üzerinden gerçekleştirilen turistik seyahatleri ifade eder.

Denizyolu taşımacılığının avantajları arasında; miktarların büyük olması, taşıma maliyetlerinin düşük olması, çevre dostu olması ve emniyetli olmasıdır. Ancak, denizyolu taşımacılığının dezavantajları arasında; yolculuk süresinin uzun olması, yolculukların mevsimsel olarak sınırlı olması ve depolama alanlarının sınırlı olmasıdır.

Son yıllarda denizyolu taşımacılığı sektöründe büyük değişimler yaşandı. Özellikle, büyük ve hızlı gemilerin kullanılması ile taşıma hacmi ve hızı arttı. Ayrıca, denizyolu taşımacılığının çevre dostu olması için çalışmalar yapılmaktadır. Örneğin, daha az emisyonlu gemilerin kullanılması amaçlanmaktadır.

"Güvenli, ekonomik ve çevre dostu denizyolu taşımacılığı"